Przepisy na pyszną bezę: Spróbuj różnych wariantów smakowych

Chociaż do jej wykonania potrzebne są zaledwie dwa składniki, nawet doświadczeni cukiernicy mają czasem problem z jej przygotowaniem. Aby oszczędzić sobie trudu i nerwów, kup gotową bezę taniej i szybciej w naszej cukierni. Wykorzystując naturalny blat bezowy, możesz z łatwością sam zrobić niejeden wyjątkowy deser, który zachwyci Twoich gości. Sprawdź najciekawsze przepisy i wypróbuj je przy najbliższej okazji.

Pomysły na wyjątkowy deser z wykorzystaniem blatu bezowego

Możliwości wykorzystania bezy w kuchni jest bardzo wiele. Większość z nich nie wymaga też żadnych zaawansowanych umiejętności cukierniczych ani trudno dostępnych składników. Wszystko, co potrzebne, kupisz w najbliższym sklepie. Najtrudniejszym elementem wykonania wyjątkowych deserów bezowych jest zwykle naturalny blat. Jeśli pominiesz ten etap, reszta powinna pójść już jak z płatka! Nie czekaj, tylko już dziś sam zrób z naszą pomocą danie, które powali na kolana każdego, kto go spróbuje.

Wyjątkowa Pavlowa

Ten efektowny deser składa się z bezy, na którą nakłada się dowolną masę. Bardzo często jest to krem przygotowany z naturalnej śmietany kremówki i serka mascarpone. Dla kontrastu bezpośrednio na blat można dodać również lemon curd albo kwaśny owocowy dżem. Jeśli nie masz czasu przyrządzić ich samodzielne, kup gotowe taniej w dowolnym sklepie! Aby całość dobrze się prezentowała i jeszcze lepiej smakowała, do dekoracji warto wykorzystać na przykład świeże owoce. Do tego listki mięty albo melisy – i wyjątkowa słodka przekąska, którą zrobisz sam i obok której nikt nie przejdzie obojętnie – gotowa!

Tort bezowy

Nieco bardziej skomplikowany deser to tort bezowy. Aby go wykonać, potrzebujesz dwóch lub trzech naturalnych blatów, które kupisz w naszej cukierni. Wystarczy, że przełożysz je ulubionym kremem i dowolnie udekorujesz. Najprostszy wariant to, tak jak w przypadku Pavlowej, połączenie śmietanki, mascarpone i świeżych owoców (taniej zawsze kupisz sezonowe!). Słodka beza wyjątkowo dobrze smakuje również w zestawieniu z kremem kawowym.

Propozycja dla miłośników słodkości to z kolej słynny tort Daquoise. Między blatami bezowymi umieszcza się w nim krem z dodatkiem kajmaku i naturalnych bakalii, głównie daktyli i orzechów. Smak tego połączenia jest na tyle szczególny, że na długo pozostaje w pamięci każdego, kto miał okazje go skosztować. Zrób go sam i przekonaj się, dlaczego warto skusić się na tę bombę kaloryczną.

Eton mess z pokruszonymi blatami bezowymi

Ostatnia propozycja z wykorzystaniem bezy jest na tyle prosta i tania w przygotowaniu, że jej wykonania mogą podjąć się nawet dzieci. To, co czyni ten przepis wyjątkowym, to konieczność pokruszenia naturalnych blatów bezowych, zanim będzie je można wykorzystać do przygotowania tego deseru. Jeśli kupisz gotowe, całą potrawę zrobisz sam w kilkanaście minut. Okruszki przesypuje się do pucharków i przekłada warstwowo z kremem i świeżymi owocami lub dżemem. 

Kiedy następnym razem będziesz miał apetyt na deser bezowy, zrób go sam, wykorzystując jeden z naszych sprawdzonych przepisów. Kupuj bezę taniej w naszej cukierni, przygotowuj dowolne kremy i efektowne dekoracje. Gwarantujemy, że każdy, kto spróbuje Twojego dzieła, będzie oczarowany jego wyjątkowym, naturalnym smakiem. 

Mapka z miastami do których dostarczamy Bezy - m.in. Paryż, Frankfurt, Wiedeń i Szczecin Logo Legendario

ADRES / OFFICE
Legendario: +48 781 540 500 (24/7)
Sienkiewicza 37c, 32-400 Myślenice
stu@legendario.pl
POLISH / ENGLISH / FRENCH / UKRAINIAN / GERMAN

Zapraszamy!